O nás

CSS – Nová Bošáca sa nachádza v obci Nová Bošáca, ktorá je vzdialená 20 km od okresného mesta Nové Mesto nad Váhom. Zariadenie svoju činnosť prevádzkuje od roku 1994 pre 40 klientov.

Sme rozpočtová organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Poskytujeme celoročnú pobytovú službu. Zariadenie financuje Trenčiansky samosprávny kraj mesačnými dotáciami zo schváleného rozpočtu na daný rok.

Budova zariadenia bola reprofilizovaná na CSS z nevyužitej budovy materskej školy. CSS je situovaný v strede obce v dvoch budovách. Hlavná budova je dvojposchodová, bezbariérová, s výťahom pre imobilných klientov. Z druhého poschodia je východ na terasu s príjemným výhľadom do okolitej prírody. V areály budovy je záhrada s altánkom, ktorý klienti využívajú v prípade pekného počasia na posedenie vonku. V budove sú jedno, dvoj a trojposteľové izby, ktoré sú vybavené predsieňou s umývadlom. Na druhom poschodí sú izby podkrovné. Sociálne zariadenia sú spoločné na chodbe. V budove sú na každom poschodí spoločenské miestnosti s televízorom, kuchynky pre klientov, spoločná jedáleň, modlitebňa, práčovňa, kuchyňa, administratívne priestory, vyšetrovňa.

Vo vedľajšej budove sa služby poskytujú od roku 1995 pre 10 klientov. Areál vedľajšej budovy je uzatvorený, vzhľadom na zdravotný stav klientov. V budove sú dvoj a trojposteľové izby, spoločenská miestnosť, televízor so satelitom, kuchynka, sociálne zariadenia sú na chodbe spoločné. V prípade priaznivého počasia si môže klienti posedieť vonku v záhrade.